Obrabiarka manualna czy CNC? A może dwa w jednym?

Obrabiarka manualna czy CNC? A może dwa w jednym?

Europejskie oddziały firmy STYLE CNC MACHINES

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

logo chester machine tools

Obsługa obrabiarek CNC kojarzy się z trudną do opanowania dla przeciętnego tokarza czy frezera sztuką. Kursy programowania CNC są dość trudne i kosztowne, a pracownicy po ukończeniu chętnie zmieniają pracodawcę.

Ułatwienia obsługi i sterowania obrabiarek CNC podjął się holenderski producent tokarek i frezarek firma STYLE CNC MACHINES. Firma ta oferuje w swoich maszynach sterowanie CNC w języku polskim, bardzo łatwe, intuicyjne, dialogowe, oparte na Windowsie, z bezpłatnymi jego aktualizacjami. Obsługa obrabiarki staje się bardzo łatwa, a dzięki ekranowi dotykowemu przypomina obsługę tabletu. Każda osoba po kilku godzinach szkolenia dobrze sobie radzi z programowaniem i pracą na maszynie. Gwarantuje to producent i zapewnia nielimitowane bezpłatne szkolenie dla operatorów obrabiarek. Sterowanie jest łatwe i szybkie, tak naprawdę rysując w programie STYLE jednocześnie tworzymy program z wszystkimi parametrami. Sterowanie STYLE CNC umożliwia jednocześnie obróbkę nawet bardzo skomplikowanych procesów. W wersji na tokarkę posiada np. opcję naprawy uszkodzonych gwintów zewnętrznych i wewnętrznych. Możliwe jest w każdej chwili przełączenie się do symulacji procesu obróbki i podgląd szacowanego czasu oraz wizualizacja gotowego elementu. Oprogramowanie STYLE CNC dzięki postprocesorom współpracuje z programami CAM, umożliwia import, edycję i kopiowanie plików DxF z programów CAD oraz edycję i pracę na G-kodach, maszyny posiadają gniazda USB. Każda obrabiarka STYLE CNC ma jednocześnie możliwość przechodzenia w dowolnej chwili w tryb pracy manualnej i jest wyposażona w stosowne pokrętła. Oprogramowanie STYLE jest również dostępne w wersji na PC dla technologów w biurze.

STYLE Holandi – Stronie

STYLE CNC Machines produkuje w Holandii od 27 lat różnej wielkości tokarki oraz frezarki (od 3 do 5 osi, w wersjach również bez pełnej obudowy przestrzeni obróbczej). Na życzenie osób zainteresowanych, pracownicy serwisu polskiego oddziału STYLE CNC MACHINES przeprowadzą prezentację tego oprogramowania u Państwa w firmie lub na miejscu w Sosnowcu. Główne zalety sterowania tokarek i frezarek STYLE CNC

• Program do symulacji 3D
• Interfejs graficzny na ekranie dotykowym o przekątnej 19”
• Import plików DxF
• Bezproblemowe programowanie konturów nawet przy minimalnej ilości danych
• Import, edycja i wykonywanie poleceń G-code (kodów ISO)
• Klawisze skrótów i kodów dla szybszej pracy
• Wykonywanie skomplikowanych programów w oparciu o polecenia G-code
• Program z rozbudowanym i intuicyjnym sterowaniem, które nie wymaga znajomości poleceń G-code
• Naprawa gwintów i prototypowanie

Fot. Łatwe i szybkie sterowanie STYLE CNC umożliwia obróbkę nawet bardzo skomplikowanych procesów