Producent maszyn CNC – STYLE – O nas

Od chwili założenia w roku 1991 STYLE skupia się na prostej produkcji pojedynczych detali i małych serii. STYLE to producent maszyn cnc – tokarek i frezarek, od projektu do produktu końcowego. Od systemu sterowania po serwis – wszystko od jednego dostawcy. Dzięki temu STYLE to znany i niezawodny dostawca dla firm zajmujących się budową maszyn, prototypowaniem i konserwacją.

Historia firmy STYLE

1991 – 2012; STYLE High Tech

Od systemu krokowego do w pełni funkcjonalnych maszyn CNC

Początki STYLE w Bunschoten wiążą się z przejęciem High Tech Nederland z Amsterdamu przez grupę Van Halteren z Bunschoten. STYLE High Tech sprzedawał w tym czasie pod marką Atari sterowniki do ręcznych wiertarek i tokarek. System sterowania oparty na Atari 1040Ste został przerobiony na system sterowania pod Windows. Był to pierwszy krok w kierunku opracowania najprostszego systemu sterowania na świecie. Celem sterowania STYLE jest programowanie zarówno prostych, jak i złożonych wyrobów, które są produkowane głównie jako pojedyncze detale i małe serie, w możliwie jak najprostszy pod względem wizualnym sposób. Każdego roku zespół programistów dodaje nowe funkcje do oprogramowania sterującego. W to oprogramowanie sterujące są wyposażone nasze obrabiarki cnc – tokarki i frezarki CNC STYLE.

Style High Tech (producent tokarek i frezarek CNC) z Bunschoten rozpoczęła działalność w roku 1991 i rozwinęła się dzięki produkcji tokarek CNC i tokarek programowalnych (od roku 1999) oraz frezarek (rok 2002). Unikalne sterowanie STYLE wprowadzono w roku 1995. Już w chwili wprowadzenia na rynek sterowanie STYLE wyróżniało się niezwykłą łatwością obsługi i prostotą. W segmencie, w którym działa STYLE, dotyczy to głównie przedsiębiorstw zajmujących się toczeniem lub frezowaniem pojedynczych detali i małych serii: przedsiębiorstw, które wyróżniają się elastycznością i krótkimi czasami przezbrajania.

W roku 2012 firma STYLE rozpoczęła działalność pod nazwą STYLE CNC Machines. Od tego czasu STYLE jest częścią fundacji Nivora Group (znanej z SafanDarley, Bewo i Dynobend), co gwarantuje klientom i pracownikom ciągłość. STYLE należy obecnie do grupy przedsiębiorstw, które należą do ścisłej czołówki holenderskiej branży budowy maszyn CNC. Grupa Nivora przywiązuje dużą wagę do unikalnych technologii i zachęca pracowników do osobistego rozwoju. Celem jest zrównoważony rozwój i utrzymanie wysokiej jakości wiedzy w zakresie przemysłu i zatrudnienia w Holandii.

2012 – 2019; STYLE CNC machines

Konstruktorzy maszyn CNC w Holandii

Światowy zasięg – serce w Spakenburgu

Firma STYLE rozwinęła się do rangi międzynarodowego przedsiębiorstwa z kilkoma oddziałami specjalizującymi się w budowie wysokiej jakości maszyn CNC oraz własnym działem badawczo-rozwojowym. Oprócz centrali w Bunschoten-Spakenburg działają oddziały handlowe w Belgii, Czechach, a od połowy 2016 roku również w Polsce. W samym tylko Beneluksie pracuje już ponad 1500 maszyn CNC STYLE. Stabilna sieć dealerska w takich krajach jak Dania, Francja, Niemcy i Włochy sprawia, że producent maszyn cnc STYLE jest godnym zaufania partnerem dla klientów z tych krajów. Sieć dealerska sięga jednak jeszcze dalej, a maszyny STYLE są sprzedawane również w Bośni, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Izraelu i na Węgrzech.

Rozwój i naszych klientów stawiamy na pierwszym miejscu

Dobre innowacje w praktyce pojawiają się często na podstawie tego, o co proszą klienci. Dzięki zapotrzebowaniu klientów ofertę poszerzono o centra obróbkowe, frezarkę dwukolumnową i tokarki konwencjonalne. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu stworzyliśmy ultranowoczesną gamę maszyn, które wyróżniają się niezawodnością, ceną i łatwością w obsłudze.

Każdego dnia STYLE opracowuje ze swoimi klientami i pracownikami zaawansowane, a jednocześnie proste w obsłudze maszyny. Tokarki i frezarki wyposażone w unikalny system sterowania STYLE są dostępne w wersji dla początkującego operatora, a także w wersji rozbudowanej o różnego rodzaju złożone funkcje dla doświadczonego operatora CNC. Obróbkę na maszynach STYLE można rozpocząć już po jednym dniu szkolenia.

Oprócz głównej siedziby w Holandii STYLE posiada również własne biura w Czechach, Polsce i Belgii. Europejski przemysł produkcyjny może dzięki temu poznać nasze maszyny, a także prostotę unikalnego oprogramowania sterującego CNC. Wszystkie maszyny są produkowane w Holandii i eksportowane do klientów za granicą.

Oprócz własnych biur zagranicznych posiadamy centra demonstracyjne STYLE w dziesięciu różnych krajach Europy. Dzięki tym centrom demonstracyjnym dealer zyskuje wyłączność na sprzedaż maszyn STYLE. Dealer staje się oficjalnie rozpoznawany i otrzymuje bezpośrednie wsparcie z Holandii. Ponadto jego pracownicy przechodzą specjalnie szkolenia w zakresie pracy z maszynami STYLE. Dzięki temu mogą nie tylko prowadzić pokazy, lecz również uruchamiać maszyny i naprawiać je w razie potrzeby. Wielu dealerów posiada co najmniej jedną maszynę demonstracyjną STYLE, dzięki czemu potencjalni klienci mogą poznać i przetestować maszyny STYLE w swojej okolicy.

2020 – teraźniejszość; gotowi na przyszłość

Centrum doświadczalne o powierzchni 350 m2 i zdolności produkcyjnej ponad 350 maszyn

W ostatnich latach nasza firma urosła do rangi dużego, holenderskiego producenta maszyn CNC. Nasz nowy budynek zyskał w ostatnim czasie nowoczesny, międzynarodowy design, co jest nam potrzebne do wzmocnienia naszej pozycji i dalszego rozwoju na rynkach światowych. Nowy budynek da nam energię i przestrzeń do dalszego rozwoju i wzrostu. Powierzchnia nowej hali przemysłowej zapewnia przestrzeń na budowę ponad 350 maszyn CNC rocznie. Wiele uwagi poświęcono samemu budynkowi i jego wyposażeniu, aby każdy czuł się w nim jak w domu. Każdy powinien być z niego dumny i czuć się w nim swojsko.

W centrum doświadczalnym potencjalni klienci z kraju i zagranicy mogą obejrzeć, przetestować i wypróbować wszystkie maszyny CNC oraz unikalne oprogramowanie sterujące STYLE. Centrum doświadczalne jest położone w centralnej części budynku i ma dużą szklaną ścianę.

Wyjątkowy i niezawodny serwis producenta zapewnia ciągłość pracy naszych maszyn. Od przekazania do eksploatacji na miejscu po szybką dostawę części; STYLE stawia na elastyczny serwis. STYLE to odpowiednie miejsce do przeprowadzania pokazów, szkoleń, konserwacji, przeglądów i projektów dostosowanych do potrzeb danego klienta.

Part of the Nivora group

Safan Darley logo Nivora groep Bewo logo Nivora groep Dynobend logo Nivora groep STYLE logo Nivora groep

Grupa Nivora

Nie musimy być wielką firmą, dopóki jesteśmy dobrzy w tym, co robimy.

Grupa Nivora to holenderska firma przemysłowa o sprecyzowanej misji, długiej historii i szczególnej strukturze własności.

W skład grupy wchodzi pięć wiodących holenderskich producentów maszyn do obróbki metali o bogatej historii: Darley (1934) i Safan (1960), którzy produkują innowacyjne maszyny do obróbki blach pod nową marką SafanDarley, Bewo Cutting Systems (1935), która produkuje piły przemysłowe, STYLE CNC Machines (1991), producent unikalnych tokarek i frezarek, oraz DYNOBEND (1988), specjalista w dziedzinie rozwiązań do formowania rur na zimno. Grupa Nivora ma swoje fabryki w Lochem, Eijsden, Waalwijk, Bunschoten i Haaksbergen, a także oddziały w Niemczech, Anglii, Czechach i na Tajwanie.

Nivora posiada udziały w innowacyjnych spółkach przemysłowych. Celem jest zrównoważony rozwój i utrzymanie wysokiej jakości wiedzy w zakresie przemysłu i zatrudnienia w Holandii. Spółki Nivora pracują dla klientów na całym świecie, ale prace rozwojowe i produkcja mają miejsce głównie w Holandii. Najważniejsza jest ciągłość spółek należących do grupy Nivora przez długie lata. Dlatego Nivora prowadzi umiarkowaną i przemyślaną politykę finansową. Nivora chce być solidnym i odpowiedzialnym społecznie pracodawcą.

13

Kraje

8

Sieć dilerska

4

Oficjalne lokalizacje

Oficjalne lokalizacje

STYLE CNC Machines BV Holandia

Het Steenland 15
3751 LA Bunschoten, Holandia

 

T. +31 (0)33 – 20 525 00
E. info@stylecncmachines.com

STYLE CNC Machines Belgia

Twee-Bruggenstraat 64/201
B-8530 Harelbeke, Belgia

 

T. +31 49 732 21 09
E. info@stylecncmachines.com

STYLE CNC Machines Polska

Ul. Zuzanny 34
41-219 Sosnowiec, Polska

 

T. +48 883 444 723
E. info@stylecncmachines.pl

STYLE CNC Machines Republika Czeska

Stanovice 37
544 01Dvůr Králové nad Labem, Republika Czeska

 

T. +420 737 418 814
E. info@stylecncmachines.cz