Ogranicz przestoje w pracy do minimum. To możliwe.

Ogranicz przestoje w pracy do minimum. To możliwe.

W nadchodzących latach braki kadrowe będą jednym z głównych problemów branży produkcyjnej. Firmy zastanawiają się, jak i gdzie zaoszczędzić czas oraz uzyskać dodatkową wydajność. „W szczególności zakłady przemysłowe stają przed wyzwaniem: jak zorganizować proces produkcyjny, by osiągnąć możliwie najwyższą produktywność przy udziale jak najmniejszej grupy osób. W STYLE wierzymy w doskonałe procesy kontrolne”, mówi Bastiaan Clement, dyrektor STYLE CNC Machines.

„W rzeczywistości jest to dogłębna analiza potrzeb klientów”, kontynuuje. „Fabryki potrzebują nowych rozwiązań na najniższych etapach produkcji. Jeśli wygenerujemy nowe kwestie, a następnie zaradzimy im, możemy jeszcze bardziej optymalnie zaprojektować procesy kontrolne. Ponadto chcemy, aby pracownicy mogli bez problemu pracować z dostarczonym przez nas systemem. Podstawą jest Windows. W ciągu zaledwie jednego lub dwóch dni pracownicy muszą mieć możliwość rozpoczęcia z nim pracy.

Bastiaan wyjaśnia, że ​​STYLE CNC Machines uważa się za ważną część modelu biznesowego klienta. „Naszym zadaniem jest nadanie procesom większej wydajności i szybkości; czujemy się odpowiedzialni za zadowolenie naszych klientów.”

Kontynuuje: „Czas programowania może zostać skrócony do kilku minut. Czas przełączania jest szczególnie krótki w przypadku pojedynczych sztuk. Szybkie i łatwe programowanie zapewnia najkrótszy możliwy czas przełączania. W przypadku naszych wszystkich maszyn koncentrujemy się głównie na klientach, którzy przetwarzają pojedyncze sztuki i małe serie produktów, dlatego bardzo ważne są krótkie czasy wymiany. Czas programowania jest ważną częścią czasów przełączania, kluczowy jest więc prosty i dostępny system sterowania.”

„Zaletą systemu jest nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim struktura menu. Użytkownik uruchamia program znacznie szybciej, ponieważ w tle działa inteligentny proces, dzięki któremu zmienne są na bieżąco wypełniane. Zachęcamy potencjalnych klientów do przesyłania nam rysunku produktu, po czym dokładnie pokazujemy, jakie są zalety naszego oprogramowania.”

„Dzięki prostemu systemowi kontroli operatorzy mogą rozpocząć pracę na naszych maszynach w ciągu jednego dnia, a pierwsze elementy mogą zostać wyprodukowane w ciągu trzech dni. Nie ma prawie żadnego przestoju. Cóż, wydaje mi się to bardzo ważnym aspektem dla wielu przedsiębiorców i firm.”

Źródło: Metaalvak Nederland Nr 3 /2018