Nowa siedziba firmy i współpraca na szczeblu lokalnym

Nowa siedziba firmy i współpraca na szczeblu lokalnym

STYLE nie ma problemu ze znalezieniem dobrze wyszkolonego personelu technicznego. „W czerwcu zatrudniliśmy pięć nowych osób, a w lipcu dwie kolejne. Pracownicy są siłą naszej firmy. Staramy się, aby ich praca była jak najbardziej przyjemna i wciągająca, by mogli mieć z niej satysfakcję i chwalić się nią wśród znajomych. Nasza firma stale rośnie. Obecnie pracujemy również nad planami ekspansji i prawdopodobnie pod koniec 2019 roku przeniesiemy się do nowej siedziby na obrzeżach miasta.” Nowa siedziba firmy jest 2,5 razy większa od obecnej i będzie miała powierzchnię 6000 m2. Ponadto, powstanie centrum „Experience” o powierzchni 350 m2. „Główny budynek będzie charakterystycznym obiektem w mieście.” Oprócz przeprowadzki do nowej siedziby planowane jest także rozszerzenie działalności na USA w 2020 roku. „HAAS jest naszym największym konkurentem, ale dla firm produkujących pojedyncze elementy i małe serie jesteśmy świetną alternatywą” – mówi Bastiaan Clement, dyrektor zarządzający STYLE CNC Machines.

CECIMO

Dzięki swojemu stanowisku w STYLE CNC Machines, Clement jest jednym z holenderskich przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia CECIMO, kooperującego w dziedzinie budowy obrabiarek. Clement mówi: „W Europie jesteśmy bardzo silni w tej dziedzinie i dlatego ważne jest, abyśmy współpracowali. Dzięki temu firmy budujące obrabiarki mogą się rozwijać.” Drugim holenderskim delegatem jest Robert Nefkens, dyrektor zarządzający w Hembrug. Firma ta oddzieliła się w 1972 roku od państwowych zakładów artylerii, aby na początku lat dziewięćdziesiątych wyspecjalizować się w produkcji tokarek. Te maszyny są używane do ultra-precyzyjnych operacji toczenia i mogą być alternatywnie używane do szlifowania cylindrycznego. „Jesteśmy aktywni za granicą od dłuższego czasu. Właściwie tylko 5-10% naszych obrotów pochodzi z Holandii. Tu w Holandii mamy też innego rodzaju klientów niż za granicą. Tutaj prowadzimy interesy głównie z dostawcami maszyn, podczas gdy za granicą sprzedajemy nasz sprzęt bezpośrednio zakładom produkcyjnym. Rodzaj obrabianego materiału również się różni; w Holandii najczęściej jest on bardziej miękki.”, mówi Nefkens.

Wiedza i dokładność

Aby konkurować w kraju i za granicą, Hembrug koncentruje się na jakości maszyn i ich dokładności, uwagach kupujących i dobrej obsłudze klienta. Nefkens mówi: „Dla klientów najważniejsza jest niezawodność. Maszyna do toczenia twardego musi być dobrej jakości i zachowywać dokładność podczas obróbki; nawet po dziesięcioleciach używania. Ponadto, ważne jest posiadanie wiedzy na temat procesu obróbki, aby pomóc klientowi w znalezieniu właściwej maszyny. Oczywiście świadczymy również usługę serwisowania, w przeciwnym razie mielibyśmy do czynienia z jednorazowym zakupem, a my dążymy do długotrwałej współpracy. „Hembrug działa już od jakiegoś czasu w Europie i jest już dobrze znany wśród producentów maszyn. Od 2008 roku koncentrujemy się na klientach poza Europą. Mamy dobrych partnerów poza Europą i w ten sposób jesteśmy mniej zależni od europejskiej gospodarki.”

Źródło: fpt-vimag.nl, 2.11.2018