Dlaczego warto zostać programistą CNC?

Dlaczego warto zostać programistą CNC?

Dzięki zastosowaniu nowych technologii w przemyśle, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów rośnie z roku na rok.

Dzieje się tak dlatego, że maszyny oparte o numeryczne sterowanie są coraz bardziej popularne, często nawet zastępują tradycyjne urządzenia. Jeśli zastanawiasz się czy warto się przebranżowić, to tak, z pewnością jest to dobry czas.

Obsługa takich maszyn wygląda różnie, w zależności od profilu danej firmy. Wspólne są jednak: kontrola, diagnoza i wprowadzanie odpowiednich parametrów do maszyny. Dzięki temu można zyskać sporo czasu i środków finansowych, nie tracąc na jakości wykonywanych elementów. Wszystkie nowoczesne maszyny obsługuje się cyfrowo, dlatego też ciągle wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, szczególnie tych, którzy mają już praktyczną wiedzę w tej dziedzinie.

W zależności od posiadanych umiejętności Twoje zadania mogą się różnić. Podstawą na pewno będzie obsługa maszyn CNC oraz przeprowadzanie ich konserwacji. Jeśli umiesz programować, to wtedy zakres Twoich obowiązków będzie nieco inny. Przede wszystkim będziesz programować i wprowadzać korekty, a także nadzorować cały proces produkcji. Sporo swojego czasu spędzisz w oprogramowaniu typu CAD. Jego znajomość podniesie Twoją wartość na rynku pracy. Warto jest więc brać udział w szkoleniach czy kursach mogących podnieść Twoje kwalifikacje.

W czasach stale zmieniającej się technologii i oprogramowania, pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników. Doświadczeni operatorzy mogą liczyć na wyraźnie wyższe wynagrodzenie. Niektóre firmy decydują się nawet na rekrutację osób, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia w branży. Następnie inwestują swoje środki w podnoszenie ich umiejętności i wiedzy, w ten sposób częściowo zapełniają lukę na programistów CNC w swoim przedsiębiorstwie.

 

Źródło: http://przemysl-40.pl/index.php/2018/09/25/programista-maszyn-cnc-zawod-z-przyszloscia/