STYLE CNC Machines: Aktualizacja dla frezarki BT 1500

STYLE CNC Machines: Aktualizacja dla frezarki BT 1500

STYLE wraz z ITEQ od lat współpracują ze sobą, w ubiegłym roku dział R&D produktów w STYLE  CNC Machines ciężko pracował nad opracowaniem nowej wersji obudowy do frezarki BT 1500. Koncepcja zdefiniowana przez STYLE została dodatkowo zoptymalizowana i uszczegółowiona w 3D we współpracy z ITEQ Engineering. Produkcja odbyła się we własnym warsztacie ITEQ Engineering, gdzie pracownicy STYLE CNC mogli przetestować gotowe rozwiązanie. Dzięki udanej współpracy udało nam się w krótkim czasie zrealizować idealny prototyp.

Nowa frezarka BT 1500

Nowa, unikalna konstrukcja charakteryzuje się półzamkniętą obudową z dużą ilością szkła dla optymalnego wglądu w obrabiany produkt.

Po miesiącach przygotowań można teraz oficjalnie zaprezentować BT 1500 z nową, półotwartą obudową. Pierwsze maszyny zostały dostarczone już w grudniu 2019r !

Dzięki półzamkniętej konstrukcji nowej BT zwiększa się bezpieczeństwo użytkownika, oraz wygodniej pracować z wyższymi parametrami obróbki korzystając z większego ciśnienia chłodziwa. Pomimo półzamkniętego charakteru, częściowo otwarta konstrukcja sprawia, że bardzo łatwo można załadować detal na stół maszyny. Drzwi otwierane są na całą szerokość łoża stołu maszyny. Unikalne zastosowanie szkła gwarantuje, że operator zawsze ma dobry wgląd na produkt i przestrzeń obróbczą. Jest dużo miejsca i łatwy dostęp do mocowania detali, ponieważ można otworzyć zarówno przednie, jak i boczne drzwi. Z powodu częściowo zamkniętej obudowy wióry i chłodzenie pozostają w maszynie. To zapewnia czystsze i bezpieczniejsze miejsce pracy.

Obecnie można wybrać spośród dwóch wersji frezarki BT 1500:

Konstrukcja otwarta

Konstrukcja półotwarta

Podstawowe wielkkości:
Przejazd w osi X mm 1500
Przejazd w osi Y mm 650
Przejazd w osi Z mm 600
Wielkość stołu mm 1850 x 610

Sterowanie STYLE zostało specjalnie opracowane specjalnie do jak najprostszej, szybkiej i wygodnej produkcji pojedynczych detali i krótkich serii. W połączeniu z częściowo zamkniętą obudową nowa wersja frezarki wygląda bardzo elegancko i nowocześnie, a przy tym jest ergonomicznie ulepszona w porównaniu do poprzedniej wersji.

STYLE od zawsze wyróżniało się ciekawym kształtem tokarek, dzięki nowej wersji frezarki STYLE CNC Machines umacnia wizerunek innowacyjnej firmy.