30 lat STYLE CNC Machines

30 lat STYLE CNC Machines

30 lat STYLE CNC Machines. 

W 1991 roku w Bunschoten-Spakenburg powstała firma STYLE High Tech. Krok po kroku pod kontrolą systemu Windows sterowanie zostało opracowane w małym budynku z zaledwie kilkoma pracownikami. Jest to poprzednik obecnych maszyn CNC z unikalnym sterowaniem STYLE. Teraz, 30 lat później, nowa siedziba jest bijącym sercem holenderskiego producenta maszyn CNC, STYLE CNC Machines. Obecnie 62 pracowników pracuje w sześciu lokalizacjach. Każdego roku w Bunschoten powstaje ponad 120 maszyn CNC.  

Trzydziesta rocznica jest kamieniem milowym dla naszej firmy. STYLE wyrósł na pracowitą, działającą na arenie międzynarodowej firmę z kilkoma oddziałami specjalizującymi w budowie wysokiej jakości maszyn CNC, oraz własnym działem R&D, z przede wszystkim pasją i miłością do zawodu, mówi Bastiaan Clement, dyrektor zarządzający STYLE CNC Machines. „Dlatego jestem dumny, że zastanawiamy się nad tym dzisiaj i w nadchodzącym okresie i że możemy to świętować z naszymi pracownikami i użytkownikami STYLE”

Najważniejsze zmiany w STYLE w ciągu ostatnich 30 lat: 

1994 – sterowanie STYLE pod kontrolą Atari 1040 zostaje przekonwertowane na system Windows. Był to pierwszy krok w kierunku opracowania najprostszego systemu sterowania na świecie. W 1997 roku wprowadzono pierwsze sterowanie STYLE do tokarki CNC. Zadaniem sterownika STYLE jest programowanie w możliwie najprostszy sposób przy pomocy graficznej wizualizacji – prostych, ale również skomplikowanych produktów. Dzięki temu rozwiązanie to sprawdzi się idealnie przy produkcji pojedynczych sztuk i małych serii. Każdego roku zespół programistów dodaje nowe funkcjonalności do sterowania. 

1999 – wprowadzenie pierwszej tokarki STYLE. Pierwsza prawdziwa maszyna STYLE staje się faktem. Charakterystyczny niebiesko – biały kolor był często widywany w parkach maszynowych. Ten kolor ustąpił miejsca bardziej stylowej, szarej kolorystyce blachy, a maszyny mają swój unikalny – okrągły kształt. Linia tokarek składa się z 7 maszyn z płaskim łożem i 3 maszyn o konstrukcji łoża skośnego. Wszystko to można dostosować do życzeń i wymagań klienta. W zasadzie (prawie) wszystko jest możliwe! 

1999 –  wprowadzenie sterowania frezarki STYLE. W tym samym roku wydano sterowanie frezarkami STYLE 

2000 – wprowadzenie pierwszej frezarki STYLE. Linia frezarek STYLE została wprowadzona rok później. Wszystkie mogą być wykonane w całości według życzeń i wymagań klienta. 

2009 – początek STYLE w Czechach. W celu dalszej ekspansji w Europie podjęto decyzję o otwarciu oddziału STYLE w Czechach. Tam również jest rynek przemysłowy i od ponad 10 lat jesteśmy tam obecni dostarczając coraz więcej maszyn. 

2011 – Początek STYLE w Belgii. Po tym, jak okazało się, że nasi sprzedawcy i serwisanci również podróżują po Belgii, postanowiono otworzyć własny oddział w Belgii. To również okazało się dobrym posunięciem. Maszyny STYLE można teraz znaleźć we Flandrii. 

2012 – Przejęcie przez Nivora Grop. Firma STYLE zostaje przejęta przez fundację Nivora. W Nivora działają 4 niezależne firmy, wszystkie z branży produkcyjnej. Celem Nivora jest utrzymanie zatrudnienia w branży produkcji technicznej w Holandii. W ciągu następnych ośmiu lat STYLE wyrasta na uznanego producenta maszyn. Nadszedł czas na kolejny krok. 

2016 – Start STYLE Polska. W STYLE nieustannie poszukujemy nowych możliwości. Po podjęciu decyzji, że czas otworzyć nowy oddział za granicą, postanowiono zrobić to w rejonie Katowic, miasta na południu Polski. Nieruchomość położona jest w Sosnowcu, w środku przemysłowego obszaru Europy Środkowo – Wschodniej. Po pięciu latach możemy stwierdzić, że był to dobry ruch. Salon sprzedaży często odwiedzają nowi klienci, a marka STYLE staje się coraz bardziej rozpoznawalna. 

2020 – Przeprowadzka do Het Steenland 15. Kiedy okazało się, że budynek przy Nijverheidsweg robi się za mały dla liczby maszyn, które trzeba było wyprodukować, zaczęliśmy szukać nowego miejsca. Zostało wybrane nowe, z pięknym widokiem na Haarbrug-Zuid. W STYLE jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kroku i po roku w nowej siedzibie możemy mówić o dużym kroku na przód. 

Do następnych 30 lat !